Drivewear

 
 

Na celom svete je približne miliarda vodičov a ich počet neustále rastie. Veľmi veľa dopravných nehôd je spôsobené nízkou viditeľnosťou pri jazde. Svetový výrobcovia z optickej branže vzali v úvahu tento problém a vyšli v ústrety zákazníkom. Vytvorili unikátnu okuliarovú šošovku DRIVEWEARTM, ktorá zaisťuje ideálny komfort pri šoférovaní v akomkoľvek počasí.

 

Šošovka DRIVEWEARTM vznikla zlúčením technológií dvoch amerických firiem: NuPolar – firma Younger Optics a Transitions Optical Technology.

 

 

Žltozelené zafarbenie veľmi výkonnej polarizačnej vrstvy NuPolar je šetrné k vašim očiam a je ideálne pri premenlivých podmienkach. Pri daždi a zatiahnutej oblohe zaisťuje vysokú priepustnosť svetla, rozjasní obraz, zvýši ostrosť predmetov aj videnie do diaľky. Za slnečného počasia redukuje nebezpečné odrazy svetla z lesklých povrchov, zvyšuje kontrast a zlepšuje farebné videnie. Vrstva NuPolar zaisťuje absorpciu 68 % (a to aj vo chvíli, kedy sú častice fotochrómu neaktívne).

 

 

Vďaka unikátnej technológii firmy Transitions Optical sa nemožné stalo skutočným. Táto firma – svetový líder vo výrobe fotochromatických šošoviek – vytvorila špeciálne pre Younger Optics prelomový fotochróm, ktorého molekuly sa aktivujú už za viditeľného svetla.

 

 

DRIVEWEARTM je prvou fotochromatickou šošovkou na svete, ktorá sa zafarbuje i za sklom auta.

Vďaka použitiu špeciálneho fotochrómu šošovka zmení svoju farbu na hnedú aj za viditeľného svetla a absorbuje až 78 %. Pri slnečnom počasí znižujú aktivované fotochrómy intenzitu svetla, ktoré dopadá na oko vodiča. Tento efekt ďalej podporuje polarizačná vrstva, ktorá zlepšuje kvalitu videnia a vizuálny komfort pri jazde autom.

 

 

 

 

DRIVEWEARTM poskytuje ďalšiu, okamžitú ochranu pre vaše oči aj potom, čo opustíte vozidlo – aktivuje sa štandardný fotochróm Transitions. V závislosti na svetelných podmienkach sa absorpcia svetla môže zvýšiť až na 88 %. Vďaka fotochrómu reagujúceho na UV svetlo sa šošovka zafarbí do červeno-hneda. Maximálny stupeň zafarbenia je porovnateľný so slnečnými okuliarmi.

 

 

 

 

  • Šošovka DRIVEWEARTM v aktívnom aj neaktívnom stave blokuje 100 % škodlivého UV žiarenia v akejkoľvek situácii a maximálne tak zaisťuje ochranu očí či ste vonku alebo idete autom.
  • Stupeň zafarbenia šošovky DRIVEWEARTM závisí na intenzite slnečného a viditeľného svetla.
  • Výrobca kvôli značnej miere počiatočného zafarbenia neodporúča používať šošovky pri nočnej jazde.

 

DOSTUPNOSŤ:

 

 

Šošovky DRIVEWEARTM sú v ponuke firmy JAI KUDO dostupné v indexe 1.50: ako jednoohniskové výrobné šošovky alebo ako progresívne, vyrobené pomocou technológie FreeForm (vnútorná progresia JAI KUDO WIDEVIEW).

 

 

  Šošovky DRIVEWEARTM si môžete ľubovoľne zvoliť s vrstvou:  INVISIBLE, EXTREME, , HMAR a HC .

Copyright JAI KUDO 2010 - 2024